Meras priėmė svečius iš Sakartvelo ambasados

Šiandien į Panevėžį, pasitinkantį 517-ąjį gimtadienį, pasveikinti su švente atvyko Sakartvelo konsulas Lietuvoje Rati Mamporia su ponia ir ambasados sekretorius Giorgi Kobakhidze.

„Malonu miesto gimtadienio proga Panevėžyje sulaukti svečių. Mūsų valstybių, miestų ir gyventojų bendravimas ir bendradarbiavimas turi gilias tradicijas ir kelia tik geras emocijas. Džiaugiuosi, kad drauge ne tik švenčiame, bet ir dalijamės įvairia verslo atstovų, mokslo, sporto, kultūros bendruomenių patirtimi. Tikiu, kad ir ateityje mūsų bendravimas bus įdomus ir abipusiai naudingas“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Bendradarbiavimo ryšiai su tuomete Gruzija pradėti plėtoti 2007 m. tarpininkaujant Gruzijos ambasadoriui Lietuvoje ir Lietuvos ambasadai Gruzijoje. Tada sprendimą užmegzti ryšius su Rustaviu priėmė miesto Taryba. 2008 m. Gruzijoje prasidėjus neramumams bendradarbiavimo ryšiai nutrūko, bet jau 2009 m. gautas Rustavio mero kvietimas apsilankyti šiame mieste. 2015 m. spalį pasirašytas abiejų miestų bendradarbiavimo ketinimų protokolas, o 2016 m. rugsėjį pasirašyta Panevėžio ir Rustavio miestų bendradarbiavimo sutartis. Abu miestai bendradarbiauja turizmo, kultūros, švietimo, sporto, aplinkosaugos, ekonominių ryšių ir verslo plėtros, viešojo administravimo ir savivaldos srityse.

Svečiai buvo supažindinti su jau įgyvendintais ir šiuo metu įgyvendinamais atsinaujinančio Panevėžio projektais, aptartos kultūros, turizmo sritys.

Sakartvelo ambasados atstovai kartu su meru R. Račkausku dalyvavo 12 val. prie miesto Savivaldybės vykusioje vėliavos kėlimo ceremonijoje, vėliau – šventiniuose Panevėžio gimtadienio renginiuose.

Nori daugiau naujienų?

Prenumeruok naujienlaiškį ir gauk naujienas į el.paštą !

Nebijokite, reklamos nebus! :)