Jungtinėse Valstijose policininkai vėl nužudė juodaodį

Amerikos mieste Kenosha (Viskonsinas), esančiame 40 mylių nuo Milvokio, įvyko incidentas, galintis paskatinti naują vadinamųjų kovotojų už juodųjų teises aktyvumo bangą, kuri, savo ruožtu, gresia eiliniais pogromais ir nemotyvuotu smurtu. Kalba eina apie incidentą, kai policijos pareigūnai panaudojo šaunamuosius ginklus, dėl kurių žuvo juodaodis vyras, praneša „The New York Times“. Nušautasis yra Jacobas Blake.

Jis buvo nušautas bandant pasislėpti nuo teisėsaugos pareigūnų. Viskonsino gubernatorius Tony Eversas jau pasmerkė Blake nužudymą sakydamas, kad jis buvo nužudytas „šūviu į nugarą“. Eversas taip pat pasisakė prieš teisėsaugos pareigūnų „pernelyg didelį“ jėgos naudojimą. „Nors dar neturime visos informacijos, mes tikrai žinome, kad jis nėra pirmasis juodaodis, kurį sužeidė ar negailestingai nužudė teisėsaugos pareigūnai mūsų valstijoje ar mūsų šalyje“, – tviteryje rašė Eversas.

Pasak Kenosha policijos departamento atstovo, incidentas įvyko išvakarėse apie 17 valandą. Anot jo, į karštą „911“ telefono liniją buvo paskambinta dėl smurto šeimoje. Kai policija atvyko pagal iškvietimą, jie pastebėjo įtariamąjį, kuris atsisakė vykdyti nurodymus, priešinosi ir bandė patekti į savo visureigį. Po to, kai vietos žiniasklaida sužinojo apie įvykį, šaudymo vietoje susirinko minia, kuri vėliau pajudėjo miesto centro link. Pakeliui protestuotojai degino automobilius ir daužė vitrinas. Maršas baigėsi žiauriais susirėmimais su teisėsaugos pareigūnais. Dėl to Kenosha mieste buvo įvesta komendanto valanda iki 7 ryto.

Nori daugiau naujienų?

Prenumeruok naujienlaiškį ir gauk naujienas į el.paštą !

Nebijokite, reklamos nebus! :)